resume writing

رزومه نویسی

رزومه چیست؟

رزومه، شرح سوابق و فعالیت های شما است و در واقع نوعی تبلیغ برای خودتان محسوب می‎شود. با استفاده از این ابزار تبلیغ شخصی، شما می‎توانید در یک یا نهایتا دو صفحه، توانایی ها و ویژگی های شخصیتی تان را به مدیر یا سازمانی که قصد همکاری با آن را دارید عرضه کنید و آن ها را مجاب کنید که از میان چندین و چند داوطلب، شما بهترین و شایسته ترین فرد برای تصاحب موقعیت شغلی مورد نظر هستید.

انواع رزومه کاری و شکل های مختلف ارائه آن

رزومه ها بنا به هدفی که برای ارائه آن دارید به انواع مختلفی تقسیم می‎شوند مانند:

  1. . رزومه تحصیلی و علمی
  2. . رزومه شغلی و حرفه ای
  3. . رزومه مدیریتی

رزومه را می‎توان به شکل ها و روش های مختلفی همچون متنی، صوتی، ویدئویی و تصویری ارائه کرد، اما بهترین و مرسوم ترین شکل ارائه یک رزومه کاری خوب، به صورت متنی است.

به گزارش ایسنا، بنابر دیتا و آمار های رشدانا، امروزه رزومه کاری، بهترین معرف شما در میان مدیران سازمان های بزرگ است. بنابراین از اهمیت رزومه نویسی و داشتن رزومه حرفه ای در آینده شغلی خود غافل نشوید.

آیا برای نوشتن رزومه کاری خود هیچ سابقه حرفه ای ندارید؟

اگر دانشجو هستید یا تجربه کاری ندارید خودتان را دست کم نگیرید و نگران نباشید، شما دارای علائق و مهارت های زیادی هستید که با ارائه جذاب آن ها به یک کارفرما می‏‎توانید او را متقاعد کنید تا به استخدام فرد علاقمندی، همچون شما بیندیشد.

هیچ ایرادی ندارد که قسمت سوابق کاری تان خالی باشد اما هر نوع فعالیت پاره وقتی که تاکنون داشته اید را ذکر کنید. فراموش نکنید دوران کارآموزی هرچند کوتاه، جزئی از سوابق کاری تان محسوب می‎شود. پس در صورت گذراندن دوره کارآموزی در قسمت سوابق کاری به آن اشاره کنید.

  یک رزومه کاری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

منظور از یک رزومه کاری خوب این است، مدیری که در مقابلش نشسته اید و یا رزومه تان را برایش ایمیل کرده اید با خواندن آن دچار سردرگمی نشود، بخش های یک رزومه حرفه ای را با عناوینی که به آن اشاره کردیم داشته باشد و چند نکته کلیدی زیر در آن رعایت شده باشد.

خوانا باشد و در فرمتی مناسب ارائه شود.

مختصر و کوتاه اما پربار باشد.

نشانی از خلاقیت فردی دارد.

واقعی و صادقانه باشد.

علیرغم مهارت های فنی، به مهارت های فردی هم در آن اشاره ‎شود.

 

برای دریاف و مشاوره برای رزومه فرم زیر را پر کنید و همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند

فرم رزرو

نام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *